2021 zeytin hasadı

Mayıs ayı. 4, 2022

AB Kısa Vadeli Görünümünde Zeytinyağı Piyasası Durağan

Ukrayna'daki savaşa rağmen, zeytinyağı fiyatlarının sabit kalması bekleniyor. ABüretim ve tüketim artacak. İhracat düşecek.

Nisan 26, 2022

Yunan Üreticiler İçin Acı Tatlı Hasat Mevsimi

Yunanistan'da hasat mevsiminin temel özellikleri, olumsuz hava koşullarında artan üretim maliyetleri ile yüksek kaliteli, orta miktarda ve ortalama fiyatlardaki zeytinyağıydı.

Nisan 6, 2022

Faslı Üreticiler Rekora Yakın Hasat Bekliyor

Fas'ta zeytinyağı üretiminin ikinci kez 200,000 tona ulaşması bekleniyor. Yakın zamanda dikilen zeytin ağaçları ve geliştirilmiş sulama kısmen bunda rol oynuyor.

Mart 2, 2022

2021/22 Mahsul Yılında Portekiz için Rekor Verim

İdeal hava ve daha modern zeytinlikler, Portekiz'in 230,000 tona kadar zeytinyağı hasat etmesine izin verdi. Ancak uzmanlar önümüzdeki zorluklar konusunda uyarıyor.

Ocak 27, 2022

Kriz Derinleştikçe Lübnan'da Zeytinyağı Üretimi Neredeyse İmkansız Hale Geliyor

Yerel zeytinyağı, finansal ve politik kargaşanın ortasında nüfusun çoğu için bir lüks haline geldi.

Ocak 25, 2022

İspanya, Mevcut Mahsul Yılında 1.25 Milyon Ton Zeytinyağı Üretmeyi Bekliyor

İspanya'nın öngörülen verimi, küresel zeytinyağı üretiminin yaklaşık yüzde 42'sini oluşturacaktır.

Aralık 16, 2021

Yunanistan'da Hasat Karışık Sonuçlarla Gelişiyor

Ülkenin üretim bölgelerinin çoğunda mütevazı bir verim bekleniyor ve birçok üretici umutlarını kaliteye bağlıyor.

Aralık 10, 2021

Değişen Beklentilerle Fransa'da Hasat Sürüyor

İlkbahar donları ve yaz kuraklığının yarattığı zorluklar, 3,000 ila 5,000 ton arasında değişen üretim tahminleriyle belirsiz bir hasat tahminine yol açtı.

Aralık 6, 2021

İklim Aşırılıkları, Çatışma Filistin'de Hasatı Zorlaştırıyor

Batı Şeria'daki çatışmalar hasadı sekteye uğratırken, Gazze Şeridi'ndeki düşük verimden iklim değişikliği sorumlu tutuluyor.

Kasım 30, 2021

Mısır, Aşırı Hava Koşullarının Korulara Zarar Vermesinin Ardından Daha Düşük Üretim Bekliyor

Mısır'ın birçok bölgesinde verimin ortalamanın yüzde 50 ila 80 altında olması bekleniyor. Ancak üreticiler geleceğe umutla bakıyor.

Kasım 29, 2021

Öncü Oregonlu Şarap Üreticilerinin Oğlu Zeytinyağı İçin Bir İz Patlıyor

Eyaletin tek ticari değirmeninin sahibi, Oregon'da ödüllü zeytinyağı üretmenin zorluklarını yansıtıyor.

Kasım 22, 2021

Ürdünlü Çiftçiler Kuraklık ve Zararlılar Nedeniyle Üretimde Düşüş Bekliyor

Kuzey Ürdün'ün verimli tarım bölgelerindeki durum giderek daha vahim görünürken, geleneksel ve sürdürülebilir tarım yöntemlerini teşvik etmek için üç kuruluş devreye giriyor.

Kasım 17, 2021

Çiftçiler Dayanıklılıklarını Gösterdikçe Türkiye'de Üretim Toparlanıyor

Türkiye'de zeytinyağı üretiminin, ülkenin ikinci en yüksek toplamı olan 235,000 tonu aşması bekleniyor. Sofralık zeytin üretimi rekor seviyeye ulaşacak.

reklâm

Ekim 4, 2021

İtalya'daki Üretim, Güney'deki Güçlü İyileşme İle Güçlendi

Zeytinyağı üretiminin Puglia ve diğer güney bölgelerinde toparlanması beklenirken, Orta ve Kuzey üreticilerin hayal kırıklığı yaratan bir sezonla karşı karşıya kalması bekleniyor.

Eylül 30, 2021

Šolta'daki Ödüllü Yapımcılar Mütevazı Hasata Hazırlanıyor

Zlatna Šoltanka kooperatifi geçen yıla göre yüzde 25 daha düşük bir getiriye hazırlanıyor. Yine de kurucusu, niteliğin nicelikten üstün olduğunu vurgular.

Eylül 29, 2021

Hayal kırıklığı yaratan bir hasat için Istria'daki üreticiler

Hırvatistan'ın kuzeybatı yarımadasındaki üreticiler, geçen yılın verimine göre yüzde 80'e varan bir düşüş bekliyor.

Eylül 14, 2021

Yavaş Başlamanın Ardından, Güney Afrikalı Üreticiler Rekor Hasadı Kutladılar

Birçok yetiştirici daha fazla yağış ve rekor hasat bildirirken, diğerleri daha az başarılı oldu ve gelecek için endişelendi.

Eylül 1, 2021

İtalyan Zeytin Yetiştiricileri Uzun Yazın Kuraklık ve Orman Yangınlarında Acı Çekiyor

Coldiretti, orman yangınlarının İtalyan tarım sektörüne en az 1 milyar € zarara mal olduğunu tahmin ediyor. Zeytin yetiştiricileri daha uzun, daha sıcak ve daha kurak yazlar için iklim değişikliğini suçluyor.

Ağustos 24, 2021

Cezayirli Çiftçiler Ölümcül Yangınlar Haftasından Sonra 'Şok Halinde'

Zeytinliklere verilen zarar henüz tam olarak değerlendirilmese de, bazı uzmanlar yangınların 2021 hasadını ve fiyatlarını etkileyeceğine inanıyor.

Ağustos 18, 2021

Yıllarca Kuraklık ve Covid'den Sonra Avustralyalılar Rekor Kıran Hasatı Kutluyor

Avustralyalı üreticiler 21,000 tona kadar zeytinyağı üretmeyi bekliyor. Ülkenin en büyük üreticisi olan Boundary Bend, sorumluluğu üstleniyor.

Ağustos 18, 2021

Üreticiler, İtalya'da Su Arzının Acil Olarak Artırılması Gerekiyor

Italia Olivicola, sıcak ve kurak yazın şimdiden gelecek hasatın verimi üzerinde olumsuz etkilerinin beklendiği konusunda uyardı.

Daha