2022 zeytin hasadı

Temmuz 26, 2023

Avrupa Zeytinyağı Üretiminde Keskin Düşüşü Doğruladı

AB uzmanları, bloğun en son kısa vadeli tarımsal görünüm raporunda, zayıf hasat ve düşük stokların fiyatlar üzerindeki baskıyı sürdüreceğini söyledi.

Nisan 11, 2023

Portekiz, Rekor Yüksek 'Yıl Dışı' Hasatın Keyfini Çıkarıyor

Ülkenin 126,000 tonun biraz üzerinde üretim yapması bekleniyor ki bu rekordaki dördüncü en yüksek verim. İlk tahminler, 100,000 tondan daha az üretim öngörüyordu.

Mart 27, 2023

İspanya'da Zeytinyağı Satışları Düştü, Üretim Tahminleri Yine Aşağı Doğru Revize Edildi

İspanya, 680,000/2022 mahsul yılında on yılın en düşük toplamı olan 23 ton zeytinyağı üretecek. Yurt içi satışlar da geçen yıla göre azaldı.

Mart 20, 2023

İtalyan Çiftçiler Mevcut Hasatı Değerlendiriyor, Zorluklara Önden Bakıyor

Bitkisel üretimin yeniden başlaması yaklaşırken, İtalya'daki zeytin çiftçileri ve üreticiler, öngörülemeyen aşırı iklim değişikliklerinin getirdiği zorluklara hazırlanıyor.

Mart 6, 2023

Kaliforniya'da Yağmur ve Kar, Zeytinyağı Üretiminin Düşmesi İçin Çok Geç

Önemli kar yağışı, eyaletin büyük bölümünün aşırı kuraklıktan kurtulduğu anlamına gelse de, üretimin hâlâ dört yılın en düşük seviyesine düşmesi bekleniyor.

Şubat 21, 2023

Endülüs Yetkilileri 2021/22 Sezonuna İlişkin Verileri Açıkladı

Yeni veriler, Endülüs'te ortalama zeytinyağı veriminin üzerinde olduğunu, zeytin tarlalarında önemli bir büyüme ve zeytinyağı tüketiminde normale döndüğünü gösteriyor.

Aralık 12, 2022

Zeytin Üretiminin Ağırlık Merkezi Doğuya Taşıyor

Bol yağmur ve ılıman sıcaklıklar, Doğu Akdeniz'de bereketli mahsullere neden oldu. Bu arada, kuraklık ve kavurucu sıcak, batıda zeytinyağı veriminin buharlaştığını gördü.

Aralık 12, 2022

İsrail'deki Üreticiler Rekor Hasatın Faydalarını Topluyor

Artan üretim maliyetlerine ve ithalattan kaynaklanan sürekli zorluklara rağmen, İsrailli zeytinyağı üreticileri yüksek bir hasat ve artan pazar payı bekliyor.

Aralık 9, 2022

Yunanistan, Avrupa'nın İkinci Büyük Zeytinyağı Üreticisi Olarak İtalya'yı Sollayacak

Batı Avrupa'daki kötü hasat, Yunanistan ve Balkan Yarımadası'ndaki bereketli mahsullerle tezat oluşturuyor.

Aralık 5, 2022

Zeytin Sineği Yunan Zeytinyağı Üretimini Baltalayabilir

Meyve sineği, bereketli bir ürün beklentisini tehdit ediyor. Uzmanlar, haşereyle mücadelede yerleşik uygulamalarda bir değişiklik önermektedir.

Aralık 5, 2022

Xylella'nın Yıktığı Puglia'daki Yetiştiriciler Hassas Bir Hasatı Değerlendiriyor

Bitki sağlığı protokolünü uygulayan çiftçiler, enfeksiyonun kontrol altına alındığı ağaçlardan zeytin topluyor.

Aralık 5, 2022

Córdoba'daki Çiftçiler Uzun Süren Kuraklığın Kalıcı Etkilerinden Korkuyor

Yağış eksikliği ve kıt su kaynakları, ağaçların bu kış 2023'te meyve ve yağ üretmek için yeterli su alamayabileceği anlamına geliyor.

Kasım 18, 2022

Devam Eden İç Savaşın Ortasında Suriye'de Çarpıcı Ürün Bekleniyor

Yerel kaynaklar, üretimin bir önceki yıla göre önemli bir artışla 125,000 tona ulaşabileceğini söylüyor. Ancak ülkede zeytin yetiştiriciliğinin geleceği belirsizliğini koruyor.

reklâm

Ekim 12, 2022

İlk İyimserlikten Sonra Avustralyalı Üreticiler İçin Karışık Sonuçlar

Şiddetli yağmur Avustralya'nın bazı bölgelerinde hasat olmamasına neden olurken, diğerleri geçen yılki rekor seviyelere benzer verim elde etti.

Ekim 12, 2022

Tunus Zeytinyağı Üretimi Beş Yıllık Ortalamanın Altına Yüzde 23 Düştü

Kış ve ilkbaharda düşük yağış seviyeleri, sık görülen sıcak hava dalgaları ve aralıksız kuraklık üretim düşüşüne bağlandı.

Ekim 12, 2022

Artan Üretim Fiyatları Sicilya'daki Bazı Çiftçileri Hasattan Vazgeçmeye Zorladı

Hasat mevsimi geçici olarak açılırken, bazı çiftçiler hasat etmemeye karar verirken, diğerleri yerel yetkililerle sabit fiyatlar üzerinde anlaşmaya çalışıyor.

Ekim 6, 2022

Hasat Başlarken Slovenya'da Heyecan ve Beklenti

Yüksek bahar sıcağına ve kuraklığa rağmen, üreticiler ortaya çıkan yağın mükemmel kalitesiyle birlikte yüksek miktarlarda zeytin bekliyorlar.

Ekim 6, 2022

Fransa'daki Çiftçiler, Hasat Başlarken Acımasız Tahminleri Doğruladı

Isı ve kuraklık, güney Fransa'da erken zeytin damlalarına neden oldu. Verimin geçen yıla göre yüzde 50 düşmesi bekleniyor.

Ekim 6, 2022

Endülüs'teki Üreticiler Rekordaki En Kötü İkinci Hasat İçin Hazırlanıyor

Endülüs'teki zeytinyağı üretiminin, beş yıllık ortalamanın yaklaşık yüzde 50 altında olması bekleniyor. Sofralık zeytin hasadı da önemli ölçüde düşük olacaktır.

Eylül 29, 2022

Yunanistan'da Güçlü Bir Hasatın Umut Veren İşaretleri

Diğer başlıca Avrupalı ​​üreticilerin aksine Yunanistan, hasat veriminde önemli bir artış bekliyor. Ancak, önemli zorluklar nihai sayıyı engelleyebilir.

Eylül 27, 2022

İtalya'daki Yetiştiriciler ve Üreticiler Zorlu Bir Hasat Bekliyor

İtalya'nın bazı bölgelerinde beklenenden daha düşük verimlerle birlikte artan üretim maliyetleri, zeytinle ilgili birçok şirketi zor kararlar almaya zorlayacaktır.

Daha