2019 hasat

Temmuz 6, 2020

Fransa'nın Hasat Verimi Beklenenden Düşük

Üreticiler beklenenden yaklaşık 2,500 ton daha az zeytinyağı topladılar. Yıl dışı ve kötü hava koşullarına giren yetiştiricilerin bir kombinasyonu, üretimdeki önemli düşüşten sorumlu tutuldu.

Haziran 17, 2020

Mısırlı EVOO Pioneer Altın Standart Ayarladı

Wadi Food, Mısır zeytinyağı üreticilerinin yolunu açtı. Ülkenin Batı Çölü'nde yüksek kaliteli petrol üretmenin zorluklarına rağmen.

Mayıs ayı. 1, 2020

AB Zeytinyağı Üretim Tahminleri Açıklandı

İspanya'da geçen sezona kıyasla daha düşük bir verim bekleniyor ve İtalya ve Yunanistan daha önceki zayıf hasatlarından geri dönüyor.

Nisan 21, 2020

2019'da İtalyan Üretimi İlk Tahminleri Aştı

İtalyan zeytinyağı üretimi, 365,000'e göre yüzde 110 ve ilk tahminlerden 2018 ton daha yüksek olarak 25,000 tona ulaştı. Tüketim, ithalat ve ihracat da arttı.

Şubat 28, 2020

Özel Depolama için AB Teklifleri Sonuçlandı

Özel depolama yardımı dördüncü ve son ihalesi, fiyatlar üzerindeki baskıyı hafifletmek için Avrupa zeytinyağı pazarından daha fazla hisse stopajı sağlamayı başardı.

Şubat 12, 2020

İspanya'da Üretim Beklenenden Düşük

En son hasat verileri, İspanya'nın geçen sonbahar tahminlerine göre önemli bir düşüşle bir milyon tondan az zeytinyağı üreteceğini gösteriyor.

Ocak 10, 2020

Zeytinyağı Üretimi, Uruguay'da Rekor Kırdı

2019 yılında, Uruguay zeytinyağı üretimini bir önceki yıla göre dört katına çıkardı. Ağaçlar olgunlaştıkça üretimin yükseliş eğilimi göstermesi muhtemeldir.

Aralık 19, 2019

Orijinal Tahminleri Aşmak İçin İtalya'da Zeytinyağı Üretimi

Ismea'nın en son rakamları, Unaprol ile işbirliği içinde İtalya'nın zeytinyağı üretiminin bu yıl 300,000 tonu aşması bekleniyor.

Aralık 4, 2019

Hasat Yaklaşımları Olarak Mısır'daki Üretim Durgun Oldu

Milyonlarca yeni zeytin ağacı dikildiğinden, soğuk bir kış ve sıcak büyüme mevsiminin ardından bir başka kötü hasat tahmin edilmektedir.

Kasım 18, 2019

İklim Değişikliği 2019 Hasatını Nasıl Etkiledi?

İklim değişikliğinin Avrupa tarımı üzerindeki etkisine ilişkin beyaz kitapta, kanıtlar "sağlam ve gerçek".

Ekim 30, 2019

İspanya'nın Hasat Tahminleri Büyümeye Devam Ediyor

Önceki tahminler, İspanyol üretiminin yaz boyunca yaklaşık bir milyon ton olacağını tahmin ediyordu. En son tahmin, yüzde 20 daha yüksek verim öngörüyor.

Ekim 17, 2019

Tunus Kayıt Ayarlarında Hasat Bekliyor

Ortalamanın üstünde yağışlar sayesinde Tunus, 350,000 ton verim tahminiyle rekor bir hasat için ayarlanmıştır.

Ekim 17, 2019

Hasat Başlarken, Hırvat Üreticiler Miktarı Olmazsa Yüksek Kaliteyi Bekliyor

Üretim rakamlarının art arda dördüncü yılda düşmesi beklenirken, kalitenin her zaman olduğu kadar yüksek olacağı tahmin edilmektedir.

reklâm

Kasım 7, 2018

Yükselişte Şili Zeytin Yağı, Ama Zorluklar Bekliyor

Üretim yüksek rekoru kırdı ve iç tüketim yavaş yavaş artıyor, ancak sektörle ilgili olan bazı ülkeler, ülkenin en büyük zorluklarının bir kısmının hala devam edeceğine inanıyor.

Daha