2021 zeytin hasadı / sayfa 3

Ekim 19, 2021

Yetkililer, İspanya'da Zeytinyağı Üretiminin Düşmesi Bekleniyor

İspanya'nın 1.3/2021 mahsul yılında yaklaşık 22 milyon ton zeytinyağı üretmesi bekleniyor. Endülüs'teki kötü hava koşulları büyük ölçüde suçlanıyor.

Ekim 5, 2021

Yunanistan'da Zeytinyağı Üretiminin Düşmesi Bekleniyor

Erken tahminlere göre, Yunan zeytinyağı üretimi geçen yılki verimden yüzde 20 düşecek.

Ekim 4, 2021

İtalya'daki Üretim, Güney'deki Güçlü İyileşme İle Güçlendi

Zeytinyağı üretiminin Puglia ve diğer güney bölgelerinde toparlanması beklenirken, Orta ve Kuzey üreticilerin hayal kırıklığı yaratan bir sezonla karşı karşıya kalması bekleniyor.

Ağustos 18, 2021

Yıllarca Kuraklık ve Covid'den Sonra Avustralyalılar Rekor Kıran Hasatı Kutluyor

Avustralyalı üreticiler 21,000 tona kadar zeytinyağı üretmeyi bekliyor. Ülkenin en büyük üreticisi olan Boundary Bend, sorumluluğu üstleniyor.

Ağustos 18, 2021

Üreticiler, İtalya'da Su Arzının Acil Olarak Artırılması Gerekiyor

Italia Olivicola, sıcak ve kurak yazın şimdiden gelecek hasatın verimi üzerinde olumsuz etkilerinin beklendiği konusunda uyardı.

Ağustos 18, 2021

Yeni Zelanda'daki Üreticiler Tampon Hasadı Kutluyor

Zeytin çiftçileri de yüksek kalite bildirirken, herkes üretim toplamlarının arttığını görmedi.

Ağustos 17, 2021

Sıcak Dalgası, Ölümcül Yangınlar Yunanistan'da Yaklaşan Zeytin Hasatını Tehdit Ediyor

Devam eden kuraklık, ülke çapında orman yangınlarının yanmasına, zeytin ağaçlarına zarar vermesine ve 2021 hasadının beklentilerini daha da azaltmasına neden oldu.

Ağustos 7, 2021

Önde Gelen Kooperatif Tahminleri, Kuraklığın İspanya'da Üretim Düşüşüne Neden Olması Muhtemel

Cooperativas Agro-alimentarias, zeytinyağı ihracatının ABD'den gelen artan taleple artmasıyla haberlerin hiç de kötü olmadığını söyledi.

Ağustos 5, 2021

Kaliforniya'nın Zeytinyağı Üreticileri, Tarihi Kuraklık Devam Ederken Belirsiz Gelecekle Karşı Karşıya

Bazı çiftçiler araştırma ve hazırlıkların verimli bir gelecek sağlayacağı konusunda iyimser kalırken, diğerleri yüzey sulamasının azalan beklentilerinden endişe ediyor.

Ağustos 4, 2021

Yunanistan, Zeytinyağı ve Sofralık Zeytin Üretiminde Beklenen Düşüş İçin Yardım İstiyor

Yunanistan'daki bazı zeytin üreten bölgeler, bir yıllık düzensiz hava koşullarından sonra verimlerin yüzde 70 ila 90 oranında düşmesini bekliyor.

reklâm

Ağustos 2, 2021

İtalyan Üreticilerin Hasattan Önce Dimethoate Uzatma Alması Muhtemel

Birkaç uygulanabilir alternatifle, çiftçiler bu yıl zeytin meyveli sinekle başa çıkmanın yeni yollarını bulmak zorunda kalacaklar.

Temmuz 14, 2021

Üreticiler, Güney Fransa'da İlkbahar Donunun Hasarını Değerlendirdi

Bir tarım uzmanı, 2021/22 hasat yılında zeytinyağı üretiminin donun neden olduğu hasarın bir sonucu olarak yüzde 25'ten fazla düşebileceğini tahmin ediyor.

Temmuz 8, 2021

Uruguay'da Zeytinyağı Üretimi Toparlanmaya Hazır

Üretim, 2019'un rekor seviyelerini geçmeyecek, ancak 1,900 tona ulaşması bekleniyor. Üreticiler, kalitenin her zamankinden daha yüksek olduğunu bildiriyor.

Haziran 15, 2021

Güney Afrika'da Hasat Başlarken Karışık Beklentiler

Ülkenin uzun süredir devam eden kuraklığı nihayet kırılırken, haşereler, elektrik kesintileri ve Covid-19 kısıtlamaları şimdiye kadar karışık sonuçlarla sonuçlandı.

Haziran 7, 2021

Sert Hava Koşulları Arjantin Zeytin Hasatını Azaltıyor, Ancak Kalite Yüksek Kalıyor

2021 hasadı için tahminler, üretimin düştüğünü veya sabit kaldığını gösteriyor. Üreticiler, ihracat ve fiyatlar konusunda daha endişeli olduklarını söylüyorlar.

Mayıs ayı. 24, 2021

Küresel Zeytinyağı Üretimi Dört Yılın En Yüksekine Çıkacak, USDA Tahminleri

Artan bitkisel yağ fiyatları ile birlikte artan üretimin de rekor ihracat ve zeytinyağı tüketim seviyeleri vermesi bekleniyor.

Mayıs ayı. 17, 2021

Şilili Üreticiler Umut Verici Hasat İçin Zor Bir Yılı Yönetiyor

Şili'nin 20,000'de yaklaşık 2021 ton zeytinyağı üretmesi bekleniyor. Üreticiler, markalarının öne çıkmasına yardımcı olmak için kaliteye odaklanmayı yeniledi.

Nisan 29, 2021

İşgücü Kıtlıkları, Son Seller Avustralya Hasadı Başlarken 'Çılgın Bir Durum' Yaratıyor

Geçen yıl yaşanan "petrol kuraklığından" sonra büyük bir hasattan ümit olan yetiştiriciler ve üreticiler, Covid-19 seyahat kısıtlamaları nedeniyle ciddi iş gücü kıtlığına çözüm bulmak için çabalıyorlar.

Daha